Czy warto jeść zupy?

Jeszcze kilkanaście lat temu nie wyobrażano sobie obiadu bez zupy i dania głównego. Obecnie tren ten uległ znaczącej zmianie. Zupy coraz rzadziej goszczą na polskich stołach. Trudno określić, co jest tego przyczyną, jednak z pewnością warto zmienić swoje nastawienie do zup. Dlaczego? Przede wszystkim są one bardzo proste w przygotowaniu.

Przyrządzanie zupy ogranicza się praktycznie do umycia i pokrojenia warzyw. Zupy można gotować na wywarze jarzynowym bądź mięsnym. Są bardzo sycące i treściwe, a zarazem nie są tuczące. Z tego powodu odpowiednio przyrządzona zupa może być jedynym posiłkiem obiadowym. Wiele gospodyń domowych gotuje zupy na kilka dni.

Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, a ponadto jest to także znaczna oszczędność czasu. Przyrządzanie zupy nie jest skomplikowane. Można wykorzystać składniki, które aktualnie znajdują się w lodówce. Zupa może składać się z jednego dominującego składnika, jak np. cebulowa czy ogórkowa.

Chcąc zwiększyć kaloryczność zupy warto dodać do niej różne dodatki, m.in. ryż czy makaron. Zupa to typowy przykład potrawy jednogarnkowej. Dodatkowo są one wskazane z powodów zdrowotnych.

Porcja zupy dostarcza wielu ważnych składników odżywczych. Z tego powodu zapracowane panie domu często korzystają z tej możliwości. Przyrządzenie zupy nie jest pracochłonne. Ponadto podczas gotowania potrawy nie trzeba jej nieustannie nadzorować. To powoduje, że zupa jest idealnym posiłkiem dla osób, które nie lubią gotować, a jednocześnie przepadają za domowymi potrawami.

www.secret.info.pl