Dom energooszczędny z panelami fotowoltaicznymi

Domy energooszczędne stają się coraz popularniejsze.

Ich natura przyjazna środowisku oraz zmniejszone zapotrzebowanie na energię elektryczną i ciepło powodują, że korzystnym rozwiązaniem jest użycie odnawialnych źródeł energii do ich zasilania.

O ile takie źródła jak woda i wiatr wykorzystywane do produkcji elektryczności nie są dostępne na terenie całego kraju i przy każdym gospodarstwie domowym, o tyle słońce teoretycznie dostępne jest wszędzie.

Najbardziej praktycznym i najczęściej stosowanym, odnawialnym źródłem energii jest słońce.

Instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu domu jednorodzinnego przynosi spore korzyści, w tym oszczędności na rachunkach za energię elektryczną.

Dobrze zaprojektowana instalacja solarna w okresie od kwietnia do października potrafi wyprodukować odpowiednią ilość energii, aby zaopatrzyć dom jednorodzinny w 100-procentowe zapotrzebowanie na ciepłą wodę.

Przy dodatkowym wykorzystaniu specjalnie skonstruowanych magazynów energii i pomp ciepła, możliwe jest stworzenie domu energooszczędnego, który sam wytwarza ciepło do ogrzewania domu, energię elektryczną do podgrzewania wody oraz zasila sprzęty AGD/RTV znajdujące się w gospodarstwie domowym.

llentab www.makabunda.pl