Jedzenie dla niemowląt

www.bioarea.com.pl

Szczególnie delikatną materię, wymagającą wyjątkowego podejścia i traktowania, stanowi przygotowywanie posiłków dla niemowląt. Z reguły rodzice dzielą się na dwa obozy: zwolenników przygotowywania posiłków samodzielnie oraz tych, którzy wolą kupowanie żywności w słoiczkach.

Kto jednak ma rację? Z pewnością i jedni i drudzy… O ile mamy możliwość dotarcia do produktów spożywczych z ekologicznych plantacji, z pewnością dobrym pomysłem będzie przygotowywanie posiłków samodzielnie. W przeciwnym wypadku możemy zaserwować swojemu dziecku pyszną zupkę, czy przecier warzywny … pełen pestycydów.

O ile jednak możliwości na dotarcie do zdrowych produktów jest mało realne, a zaopatrujemy się w warzywa w dużych supermarketach, wówczas lepszym rozwiązaniem z całą pewnością będzie zakup słoiczków z pożywieniem przeznaczonym dla małych brzuszków. Liczne testy, staranna selekcja oraz bardzo restrykcyjne zasady produkcji sprawiają, że wszystkie słoiczki z gotową żywnością są zdrowe i bezpieczne dla niemowlaków.

Co równie ważne, jedzenia dla niemowląt nie możemy mrozić, czy przechowywać w lodówce zbyt długo. Maksymalny okres przechowywania to 2 dni.

Po tym okresie koniecznie należy wyrzucić resztki niezjedzonego pożywienia, by nie dopuścić do zatrucia maluszka, czy do kolki.

sklep z owocami warszawa https://tanieobrusy.pl/62-obrusy-bawelniane