Kaszka – podstawa zdrowego odżywiania niemowląt

Wśród rodziców niemowląt króluje opinia, iż jednym z najważniejszych posiłków, a jednocześnie najzdrowszych, jakie podawać należy maluchom jest kaszka. I rzeczywiście, jest to w pełni uzasadniona opinia, bowiem wszelkie kaszki, zarówno manna, jak i owocowe, czy bezmleczne są produktami jak najbardziej dobrymi i pożądanymi przez małe brzuszki.

Zdając sobie sprawę z wagi kaszki dla naszych pociech, konieczne jest podawanie maluchom tego rodzaju pożywienia. Dlaczego? Bo jest to danie lekkie i lekkostrawne, które wskazane jest już dla niemowląt, które ukończyły 4 miesiące życia.

Kaszka jest sycąca i smaczna, a jako produkt zbożowy pełna pożądanych przez organizm właściwości odżywczych. To źródło węglowodanów złożonych oraz witamin, w tym z grupy B.

Jej spożywanie poprawić może odporność organizmu, a także wpłynąć pozytywnie na zwalczanie rozmaitych infekcji. Jeśli więc macie tylko okazję i możliwość, koniecznie podawajcie swojemu dziecku kaszkę, która może stanowić doskonały produkt zarówno na śniadanie, jak i na kolację, zwłaszcza, iż produkt ten z reguły wzbogacony jest o witaminy, żelazo, wapń i probiotyki.

https://exeller.be/produkt/peapro-85s-koncentrat-bialka-grochowego/ city-traffic.com.pl