Kto uzyska pozwolenie na budowę?

Wszystkie formalności związane z budową nowego domu na własnym terenie od 2015 roku zostały znacznie uproszczone, a co za tym idzie całkowity czas oczekiwania również uległ skróceniu. Jest to znakomita informacja dla inwestorów ale również i dla osób, które planują właśnie w tej chwili zakup działki i budowę nowego domu tylko dla siebie. Nie trzeba już sobie zadawać pytania, kto uzyska pozwolenie na budowę.

Dzieje się tak ponieważ właśnie od tego roku nie jest ono już obowiązkowe i wcale nie trzeba starać się o jego uzyskanie. Wystarczy złożyć pisemne powiadomienie do odpowiedniego organu i można kontynuować wszystkie prace związane z uzyskiwaniem innego rodzaju pozwoleń czy dokumentów. Mało ko zdaje sobie sprawę z tego, że nie trzeb się już starać o pozwolenie na budowę Informacja o tym, że pozwolenie na budowę nie jest już potrzebne nie była zbyt mocno nagłaśniania i z tego właśnie powodu wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że zaszły znaczące zmiany w przepisach.

Jest to przyczyną blokowania bardzo wielu inwestycji. Dzieje się tak ponieważ spora grupa społeczeństwa posiada ziemie, które idealnie nadają się pod budowę. Jednak nie podejmuje żadnych kroków z powodu obawy o to, że nie zostanie wydane właśnie pozwolenie na budowę.

Hamuje to w znaczącym stopniu rozwój wielu regionów, które mogłyby pozyskać nowych mieszkańców, a ca za tym idzie potencjalnych odbiorców bardzo dużej ilości różnego rodzaju usług. Można więc powiedzieć, że cała sprawa powinna zostać nagłośniona w większej ilości mediów.

Domy w amerykańskim stylu Skórzewo mieszkania na kredyt Skórzewo Deweloper Skórzewo, domy i mieszkania w Skórzewie