Majątek Macieja i Małgorzaty Adamkiewiczów

Bez wątpienia do grona najbogatszych Polaków można zaliczyć Macieja i Małgorzatę Adamkiewiczów. Małżeństwo dysponuje majątkiem w wysokości 1,3 mld złotych. Dzięki temu magazyn Forbes umieścił ich na 18.

pozycji w rankingu 100 najbogatszych Polaków 2015. Jak zarobili taką sumą pieniędzy? Otóż para zarządza jedną z najbardziej dochodowych firm w branży farmaceutycznej. Ojciec Macieja, Marian Adamkiewicz założył w 1986 firmę produkującą preparaty farmaceutyczne.

Początkowo działalność Adamedu ograniczała się do leków ginekologicznych, jednakże stopniowo rozwijano firmę, pracowano nad nowymi formułami leków i poszerzano asortyment. W 1998 roku Adamed podbił rynek farmaceutyczny, ponieważ opracowano recepturę na produkcję amlodypiny, która stała się przełomem w leczeniu nadciśnienia. Dzięki temu lek na nadciśnienie o nazwie Amlozek, który sprzedawany jest w bardzo niskiej cenie, przyjmuje ponad pół miliona Polaków.

W 2000 roku Marian przekazał firmę synowi oraz jego żonie, którzy mają wykształcenie medyczne. Laboratoria Adamedu wciąż pracują nad nowymi patentami leków.

http://studio4ma.pl/ wynajem miejsc magazynowych poznań