Przygotować się do porodu i przejść go bez bólu

Dziewięć miesięcy mija zaskakująco szybko, długo wyczekiwany moment, jakim jest poród nie raz zaskoczył przyszłe mamy. Dlatego też warto odpowiednio wcześnie zadbać o wszystkie niezbędne rzeczy, a w szczególności spakować torbę do szpitala.

Jeżeli rozpoczną się skurcze należy kontrolować ich częstotliwość, bowiem nie ma pośpiechu z jechaniem do szpitala, gdy są one nieregularne i pojedyncze. Im później trafi się na salę porodową tym lepiej, choć z tą kwestią nie należy przesadzać, aby nie okazało się, że poród zacznie się w samochodzie.

Niemniej jednak najważniejszy jest spokój oraz opanowanie. Sam poród można sobie umilić korzystając z dostępnych dzisiaj opcji od prostych piłek do pilatesu, worków, czy nawet kąpieli w wannie.

Warto zapytać położną o wszystkie możliwości, które pozwolą uśmierzyć ból związany z nasilającymi się skurczami. Poza tym idealnym rozwiązaniem jest poród rodzinny, obecność męża z pewnością umili te wyjątkowe chwile, o ile tylko mąż będzie wstanie podnieść na duchu.

Gdańsk: żłobek niepubliczny www.prostomatologia.pl