Reagujmy na wady postawy

www.bialystok2012.pl

Są bardzo powszechne i obecnie występują chyba u większości populacji. Wady postawy, bo o nich mowa, mogą być pierwszym krokiem w stronę poważnych powikłań i problemów z kręgosłupem.

Dzieje się tak, ponieważ wada z reguły powoduje większe obciążenie dla układu kostnego, jeśli się utrwali może skutkować trwałym zwyrodnieniem, które będzie dokuczliwe już w młodym wieku. Faktem jest, że właśnie w okresie dojrzewania o wady postawy najłatwiej i są one na bieżąco wychwytywane przez personel szkolny, a przynajmniej tak właśnie powinno być.

Dzięki temu możliwa jest szybka reakcja i wdrożenie kroków, które pozwolą stopniowo ograniczyć problem, choć w pewnych sytuacjach jest to trudne. Bywa, że niektórzy młodzi ludzie mają skłonności do chorobliwych wad postawy, których rezultatem jest na przykład skolioza.

Leczenie takich przypadłości wymaga daleko idącej konsekwencji oraz cierpliwości, która jest stosunkowo trudna do osiągnięcia u dzieci. Ważna jest zatem dobra współpraca specjalistów z rodzicami, a czasami pomoc psychologa.

endoproteza biodra poznań