Trudne rozmowy

Chociaż czasy się zmieniają, a seks powoli przestaje być tematem tabu, to jednak młodzi ludzie nadal często nie wiedzą, skąd mają czerpać wartościową wiedzę o życiu seksualnym. Osobami, które powinny im przekazać podstawy tej wiedzy są rodzice, chociaż wiadomo, że tego typu rozmowy nie są łatwe, zarówno dla jednej, jak i dla drugiej strony.

Dlatego też w niektórych sytuacjach warto zabrać dorastające dziecko do lekarza specjalisty, który rozwieje wszystkie jego wątpliwości. Szczególnie dziewczynki warto wysyłać na takie wizyty.

Ginekolog jest osobą posiadają nie tylko fachową wiedzę, ale również autorytet. Może on porozmawiać z młodą osobą zarówno o życiu seksualnym, jak i o higienie.

Przy okazji pierwszej wizyty u ginekologa warto również dokładnie przebadać nasze dziecko. Profilaktyczne badania pozwolą sprawdzić, czy układ płciowy funkcjonuje prawidłowo, co dla młodej dziewczyny jest chyba dość ważną kwestią.

Oczywiście, każdy rodzic ma swój pogląd na temat życia seksualnego. Przekazanie dziecku naukowej wiedzy o jego ciele nie stoi chyba jednak w sprzeczności z żadną sensowną ideologią.