Walce

sprzedaż używanych wózków widłowych

Maszyną, bez której funkcjonowanie budownictwa byłoby dość skomplikowane, jest tak zwany walec. Jak sama nazwa wskazuje, walec służy właśnie do walcowania. Można nim także zagęszczać grunt w czasie robót ziemnych bądź też zagęszczać masy nawierzchniowe przy budowie dróg. Maszyny tego typu stosuje się już od około 250 lat. Pierwsze urządzenia działały przy pomocy koni, które ciągnęły wykonane z kamienia konstrukcje. Od 1860 roku zaczęły pojawiać się maszyny napędzane za pomocą pary.

Dopiero później zaczęto produkować walce drogowe z napędem hydrostatycznym, dzięki którym stało się możliwe zagęszczanie asfaltów. Walce drogowe dzielą się na rodzaje, takie jak: samojezdne, samoprzyczepne oraz walce wibracyjne. Ostatnie z wymienionych maszyn oddziałują jednocześnie statyczne i dynamicznie oraz powodują drgania o częstości do 50 Hz. Istnieją także walce statyczne. Ten rodzaj maszyn oddziałuje własną masą na niewielkich głębokościach. Używa się ich głównie do prac wykończeniowych w robotach drogowych.

http://www.profitechnik.pl/narzedzia-reczne/narzedzia-izolowane-1000v-vde/wkretaki-z-wymiennymi-trzpieniami/ płytki elewacyjne zewnętrzne