Usługi poligraficzne dla działów marketingu

Z usług firm poligraficznych i introligatorskich korzystają m.in. działy marketingu i public relations. Na rynku działa wiele firm specjalizujących się w usługach poligraficznych i introligatorskich.

Ich klientami są m.in. działy marketingu i public relations działające w przedsiębiorstwach z właściwie wszystkich sektorów rynku. W firmach poligraficznych i introligatorskich osoby odpowiedzialne za marketing, promocję i działania z zakresu public relations zamawiają odpowiednie oprawy dla opracowanych przez siebie dokumentów – raportów finansowych, bilansów, projektów itp.

Dokumenty oprawione w eleganckie oprawy i okładki sprawiają wrażenie większego profesjonalizmu. Wrażenia estetyczne w przypadku dokumentów dotyczących marketingu i public relations są szczególnie ważne, stąd duża dbałość nie tylko o treść, ale także formę wszystkich opracowywanych materiałów. Z drugiej strony działy marketingu i PR zamawiają także teczki, foldery i inne materiały reklamowe używane w danej firmie. Nic zatem dziwnego, że działy odpowiadające za marketing i PR chętnie korzystają z usług poligraficznych i introligatorskich.